Content Image

Content Image

Sadece günü kurtarmak için değil tekrar, tekrar talep gören ve uzun yıllar vazgeçilmeyen işçiliğimiz için çaba sarf ediyoruz. Çünkü biz boya alanında en etkili ve işinde uzman ustalarla çalışmaktayız.

Çalışanlarımızı seçerken becerilerine, deneyimlerine, iş ahlaklarına ve insanlarla kurdukları iletişimin kalitesine de bakıyoruz. Şirketimiz ilgilendiği diğer bütün inşaat alanlarında olduğu gibi boya badana işlerinde de en iyi elemanları kadrosunda bulundurmaktadır.

Boya iyice temizlenmiş zemine uygulanır. Temizlik yapılırken kabaran dökülen yerlerin kazınarak alçı ile tamir edilmesi ve sonrasında iyice zımpara yapılması gerekmektedir. Zemin iyice düzgün hale gelene kadar yoklama, alçı, macun işlemlerine devam edilir. Rutubet ve nem alan duvarlar iyice kazınarak temizlenmeli, sıva takviyesi yapılmalı ve su tutucu rutubet önleyici malzemeler ile yüzey boyaya hazır bir hale getirilmelidir.

Plastik boya her türlü yüzeye uygulanır ve maliyeti düşüktür. Silinme özelliği olmayan bir boyadır. Silikonlu ve saten boyalar pürüssüz yüzeye uygulanır. Bu yüzeyler genelde alçı sıva, saten alçı ve macunla elde edilen zeminlerdir. Bu tarz bir boyaya karar verildiğinde ya alçı sıva kullanılmalı, veya zemin çok bozuk değilse direkt saten alçı düşünülmelidir. Saten boya silikonlu boyaların silinebilme özelliği vardır ve uzun ömürlüdür. Plastik boyaya göre maliyeti yüksektir. Boya seçilirken kalitesine, dayanıklılık süresine ve örtücü özelliğine dikkat edilmelidir. Boyanın markası ve kalitesi son derece önemlidir.

Müşterilerimize sunduğumuz boya kataloğu ile istenilen renk seçilir ve sizin istekleriniz doğrultusunda çalışmalarımız tamamlanır. Dış cephe boyaları ise diğer boyalara göre farklılık göstermektedir. Zorlu hava şartları düşünülecek olursa kalitesi herşeyden önce gelmektedir. Seçtiğimiz boyaların yıpranmaya dayanıklıklılık göstermesi önceliklerimizin başında gelmektedir.

 

Banyo, tuvalet ve mutfaklar. Islak alanlar dediğimiz bu mekanların hem zemininde, hem de duvarlarında seramik kullanılır. Bunun en önemli sebebi seramiğin ıslak alanlar dediğimiz bu alanları nemden ve buhardan korumasıdır. Urartum İnşaat, zengin fayans ve seramik çeşitleri ve uzman çalışanları ile yaşam alanlarınız için çözümler sunmaktadır.

Mutfak duvarlarında seramik kullanma ülkemizde yaygın değildir. Ancak yemek ve su buharları ile nemli bir ortam olmasından dolayı aslında mutfaklar da ıslak alanlardır. Banyo ve tuvaletlerde zeminden duvara boydan boya seramikle korumak en doğru seçenektir. Mutfaklar ise belli bir bölgeyi muhafaza etmek yeterli olacaktır.Dış ıslak alanlar olarak adlandırılan balkon ve terasların da tüm yüzeyleri için en iyi kaplama malzemesi olarak seramik önerilmektedir..Çünkü, seramik hem ısı kaybını daha iyi önler, hem de gürültüyü daha az geçirir. Bu alanlar dışında hastane ve sağlık kuruluşları temizliğin en önemli olduğu mekanlardır. Bu nedenle üzerinde mikrop barındırmayan ve leke tutmayan en ideal kaplama malzemesi olarak bu mekanlarda seramik çok yaygın olarak kullanılmaktadır.Tüm laboratuvarlar, ameliyathaneler, hasta odaları, eczaneler, ilaç üretim tesislerinde yüksek hijyenik ortam temin ettiği için seramik kullanılmaktadır. Seramikle kaplanan dış mekan ve cepheler yıllarca doğanın tüm etkilerine karşı direnir.

Faydaları,

  • Kapladığı alanı nemden ve buhardan korur.
  • İyi bir yalıtım aracıdır.
  • Kolay temizlenebilir, leke tutmaz.
  • Estetik ve dayanıklıdır.

Urartum İnşaat, zengin fayans ve seramik çeşitleri ve uzman çalışanları ile yaşam alanlarınız için çözümler sunmaktadır.